Pieśni do Jezusa Chrystusa

Od samego początku chrześcijanie oddają kult Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W ten sposób wyrażamy hołd Boskiemu Sercu, które na Golgocie zostało przebite włócznią za nasze grzechy. Jest to także forma zadośćuczynienia za obojętność i zniewagi ze strony grzeszników. Pieśni ku czci Najświętszego Serca Jezusowego pomagają nam rozważać miłość Boga do człowieka, objawioną przez Jezusa Chrystusa, i wyrażają naszą głęboką miłość, oddanie i uwielbienie za wszelkie łaski, którymi Chrystus wciąż nas obdarza. Zgodnie z tradycją śpiewamy je szczególnie w czerwcu i w pierwsze piątki miesiąca.

Pieśni do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pieśni do Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W lutym 2013 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wprowadziła, na prośbę wiernych, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Obchodzimy je w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Głównym celem święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Zwraca się także uwagę na modlitwę o świętość kapłanów. Zamieszczone niżej pieśni można wykonywać także podczas nabożeństw powołaniowych, misyjnych, święceń i jubileuszy kapłańskich.

Pieśni do Najświętszej Trójcy

Prawda o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina. Liturgia Kościoła pozwala nam uczestniczyć w życiu Trójcy Świętej. W imię Trójjedynego Boga zostaliśmy ochrzczeni. Ta prawda przekracza możliwości ludzkiego poznania. Uwielbiamy Boga w Trzech Osobach: Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Trójjedyny jest największą tajemnicą chrześcijaństwa, którą objawił nam Jezus Chrystus, Syn Boży, a Duch Święty umacnia nas w wierze, abyśmy doszli do pełnego zjednoczenia z Bogiem.

Pieśni na Przemienienie Pańskie

Przemienienie Pańskie na górze Tabor jest wydarzeniem epifanijnym – Bóg objawił się człowiekowi i wskazał na swego Syna, Jezusa Chrystusa. Święto Przemienienia umacnia nas w wierze podobnie jak obecnych na owej górze apostołów. Oddajemy cześć Jezusowi, który jest umiłowanym Synem Bożym – Jego słuchamy.

Pieśni do Chrystusa Króla

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ogłosił papież Pius XI w 1925 roku. Obchodzimy ją obecnie w ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Uznajemy Chrystusa jako Króla, Pana i Władcę historii i wszystkiego, co zostało stworzone. W tym dniu odnawiamy przymierze zawarte przy chrzcie świętym, wyrzekamy się grzechu i szatana, oczekując nadejścia królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju. Zgodnie z tradycją dokonujemy aktu naszego oddania się Chrystusowi.

Przewiń do góry

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookis

Don`t copy text!