Gorzkie Żale wersja z nutami

Gorzkie Żale wersja z nutami

1. Śpiewnik

Redaktor: ks. Wojciech Kałamarz CM

Gorzkie żale ułożył ks. Wawrzyniec Benik CM w 1707 roku dla Bractwa św. Rocha działającego przy kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. Bardzo szybko nabożeństwo to stało się umiłowaną przez polski Kościół modlitwą, opiewającą mękę i śmierć Pana Jezusa – „polską pasją”, w każdym niemal kościele przybierającą odmienną postać melodyczną. Format 10 x 14 cm, str. 24, okładka folia Więcej na stronie Wydawnictwa ITKM

Śpiewane opisy Męki Pańskiej

Śpiewane opisy Męki Pańskiej

1. Śpiewnik

Autor: ks. Wojciech Kałamarz CM

Pierwszy zbiór zawiera śpiewane opisy męki Pańskiej na Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. W komplecie znajdują się jednogłosowe opracowania w tonie gregoriańskim, z podziałem na role, do tekstu z Lekcjonarza mszalnego. Format 21×30 cm, s. 72. Do nabycia w Wydawnictwie ITKM.

Drugi komplet pasji w formie pliku PDF, który zawiera utwory na solistów i chór, w jednym przypadku także z organami. Tradycja wielogłosowego opracowywania opisów męki Jezusa jest młodsza od monodycznej formy, ale liczy już sobie kilka wieków.  Więcej „Śpiewane opisy Męki Pańskiej”

Kolędy i pastorałki

Kolędy i pastorałki

1. Śpiewnik

Autorzy: ks. Wojciech Kałamarz CM, Ks. A. Ziółkowski CM, Ks. W. Bomba CM.

Publikacja zawiera kolędy i pastorałki z nutami przedrukowane z 41. wydania „Śpiewnika kościelnego” ks. J. Siedleckiego. Dodano również jako aneks obrzęd wieczerzy wigilijnej (fragment Pisma św. wraz z modlitwami proponowanymi do odmówienia na początku wspólnego posiłku).  Format 12,5 x 17,5 cm. Str. 134. Więcej na stronie Wydawnictwa ITKM

 

Pieśni na jubileusz 400-lecia Wincentyńskiego charyzmatu

Pieśni na jubileusz 400-lecia Wincentyńskiego charyzmatu

1. Śpiewnik

Autor oraz redaktor: ks. Wojciech Kałamarz CM.

W związku z Jubileuszem 400-lecia ukazał się zbiór pieśni w opracowaniu ks. Wojciecha Kałamarza CM zatytułowany: PIEŚNI NA JUBILEUSZ 400-LECIA WINCENTYŃSKIEGO CHARYZMATU 1617-2017.
Znajdują się w nim:
3 pieśni na głos (lud) z akompaniamentem organowym w opracowaniu Kamila Frąsia;
3 pieśni na solistów, chór i organy autorstwa: Jana Rybarskiego, Henryka Nawotki i ks. Wojciecha Kałamarza CM;
oraz jedna pieśni na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną autorstwa ks. Wojciech Kałamarz CM.

Informacje i zamówienia w Wydawnictwie ITKM.

Gorzkie żale – Jubileusz 300-lecia nabożeństwa

Gorzkie żale – Jubileusz 300-lecia nabożeństwa

1. Śpiewnik

Redaktor: ks. Wojciech Kałamarz CM.

W 2007 r. mineło 300 lat od powstania tego nabożeństwa, a Gorzkie żale wciąż przyciągają rzesze ludzi, pragnących w żarliwym śpiewie medytować Mękę Jezusa, ubogacić swe religijne życie niepowtarzalnym kazaniem pasyjnym, uczcić żywego Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, wyprosić u Zbawiciela potrzebne łaski. Stąd pomysł wydania tej publikacji, która ujmuje szereg zagadnień związanych z bogatą historią Gorzkich żali. Zawiera tekst współczesnego nabożeństwa wzbogaconego zapisem nutowym wraz z kazaniami pasyjnymi, historię powstania i rozwoju nabożeństwa. Umieszczono reprodukcje wydań z r. 1707, 1838 oraz 1928. Na końcu – opracowanie na chór męski z 1934 r. 14 x 20 cm, str. 142. Do nabycia w Wydawnictwie ITKM

Śpiewnik Kościelny wydanie XLI bez nut

Śpiewnik Kościelny wydanie XLI bez nut

1. Śpiewnik

Ks. J. Siedlecki – ŚPIEWNIK KOŚCIELNY, wyd. XLI (bez nut) red. ks. W. Kałamarz CM, ks. A. Ziółkowski CM. XLI wydanie posiada rekomendację Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Komisji Episkopatu Polski.

Redaktorzy 41. wydania postanowili powrócić do przedwojennej tradycji wydawania wersji śpiewnika bez nut, w układzie i z numeracją zgodną z wersją z nutami, w mniejszym formacie, mniejszą ilością stron, przez co finansowo bardziej dostępnej. Format 11 x 15 cm, str. 880, papier biblijny 50 gr/m2, 2 wstążki, twarda oprawa, kolor czarny do nabycia w Wydawnictwie ITKM

Śpiewnik na kościelny rzutnik tekstów

Śpiewnik na kościelny rzutnik tekstów

1. Śpiewnik

Po kilkuletnim trudzie przygotowania do druku kolejnego 41. wydania „Śpiewnika kościelnego” ks. Jana Siedleckiego wersji z nutami i bez nut (pod redakcją ks. Wojciech Kałamarza i ks. Andrzeja Ziółkowskiego) przygotowano pliki tekstów tegoż wydania śpiewnika nadających się wyświetlania na powszechnie stosowanych w kościołach rzutnikach tekstów obsługiwanych przez program „TABLICA”.

Ponieważ urządzenia te są dość wymagające pod względem stosowanych mikropamięci SD – dlatego Wydawnictwo ITKM przesyła nagrane pliki na płycie CD, aby bezpiecznie je skopiować na własne urządzenie. Pozwala to na wyświetlanie poprawnych tekstów. Kontakt z wydawnictwem:

WYDAWNICTWO INSTYTUTU TEOLOGICZNEGO KSIĘŻY MISJONARZY

ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków

Telefon: 012 422-88-77 w. 222 (pn-pt. w godz. 7-15)
Fax: 012 429-13-17
E-mail: wydawnictwo@witkm.pl
Nowe XLI wydanie Śpiewnika Kościelnego

Nowe XLI wydanie Śpiewnika Kościelnego

1. Śpiewnik

Od 140 lat, dzięki pracy kolejnych redakcji, Śpiewnik kościelny ks. Jana Siedleckiego cieszy się ogólnopolskim uznaniem i jest jedną z najważniejszych tego typu publikacji w Polsce i na świecie. Jedną z przyczyn niesłabnącego powodzenia jest wierność redaktorów nauce Jezusa Chrystusa. Każdy bowiem redaktor stara się być podobny do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare (Mt 13, 52). Także redakcja XLI wydania starsze pieśni poddała krytycznej rewizji melodii i tekstów (na podstawie imponującego zbioru źródeł), ale także zamieściła szereg nowych utworów, wychodząc naprzeciw nowym świętom w Kościele, otwierając nadto śpiewnik na kulturę innych narodów i wyznań chrześcijańskich. Poprawiono i uzupełniono dane o pochodzeniu melodii i tekstów (metryki pieśni). Już do nabycia na stronie wydawnictwa ITKM.